फिजियो रुममै अड्किए नेइमार

एजेन्सी: पटक पटक चोट बोक्दै आएका नेइमारलाई अहिले बयान गर्ने अर्को शब्द ‘घाइते नेइमार’ बनेको छ । उनी सँधै चोटको खतरामा देखिन्छन् । विश्व फुटबलमा पछिल्लो पटक चोटले सर्बाधिक सताईएका खेलाडी हुन्, नेइमार । त्यसैले त यी ब्राजिलियन सुपरस्टार पछिल्लो समय मैदानमा भन्दा फिजियो र चिकित्सकको रुपमा बढी घुलमिल हुन थालेका छन् ।फ्रेन्च क्लब पेरिस सेन्ट जर्मन (पीएसजी) का २७ बर्षीय नेइमार खेलमा पुनरागमन गर्नासाथ फेरि घाइते भएका छन् । चोटकै कारण नेइमार फेरि एक महिना मैदान बाहिर रहने निश्चित भएको छ ।

अघिल्लो साता ब्राजिल र नाइजेरियाबीचको मैत्रिपूर्ण खेल खेल्ने क्रममा नेइमार घाइते भएका थिए । घुँडामा चोट बोकेका नेइमारले खेल सुरुभएको केही मिनेटमै मैदान छाडेका थिए । पछिल्लो ढेड बर्ष मैदानभित्र र मैदानबाहिर नै निकै कठिन समय बिताएका नेइमार यसपटक बालोन डी’ओरको मनोनयनका समेत अटाएका छैनन् । उनी झन्डै एक दशकको अन्तरालमा मनोनयन सुचीबाट बाहिरिएका हुन् ।

सन् २०१७ मा बार्सिलोनाबाट दुई सय २२ मिलियन युरोमा पीएसजी पुगेका नेइमारले चोटकै कारण आफूलाई अब्बल फुटबलरका रुपमा स्थापित गर्न संघर्ष गरिरहनु परेको छ । नेइमारले चोटकै कारण पीएसजीमा मात्र ५३ खेल गुमाई सकेका छन् । उनले बार्सिलोनामा छँदा चार वर्षमा २९ खेल गुमाएका थिए ।

सन् २०१३ मा सान्तोस छाडेपछि अहिलेसम्मको सबै समय हिसाव गर्दा नेइमारले चार सय ६९ दिन चोटकै कारण उपचारमा बिताए । नेइमारको चोटकै कारण सन् २०१७–१८ को च्याम्पियन्स लिगको नकटआउट चरणको पहिलो लेगमा पीएसजीले रियल म्याड्रिडसँग ३–१ गोलको हार खेपेको थियो । त्यतिबेला समूह चरणमा ६ गोल गरेका नेइमार खेल्न नसक्नु पीएसजीका लागि थप पिडा बनेको थियो । नेइमारका लागि सन् २०१८–१९ को सिजनमा पनि पुरानै कथा दोहोरियो । नेइमारले समूह चरणमा पाँच गोल गरेपनि नकआउट चरणका दुबै खेल गुमाए । जसका कारण पीएसजीले म्यानचेस्टर युनाइटेडसँग हार खेप्यो ।

पीएसजीले विशेषगरी च्याम्पियन्स लिग जित्ने अभिप्रायले नेइमारलाई क्लबमा भित्र्याएको थियो । नेइमारको लगातार चोटका कारण पीएसजीको त्यो सपना पूरा हुन सकेको छैन । यस सिजनपनि पीएसजीलाई नेइमारको घाइतेसँगै विविध समस्याले पिरोलेको छ । च्याम्पियन्स लिगको समूह चरणको दुवै खेलमा नेइमार थिएनन् । यद्यपी स्टार खेलाडीविनै पीएसजीले जित भने निकालेको थियो । नेइमार खेल्नु पर्ने समयमा घाइते हुने र फेरि उनले बारम्बार क्लब छाड्ने बताउने गरेकाले पनि पीएसजी आजित बनेको छ । घाइते भएपनि नेइमारले पीएसजी छाड्ने चर्चा अझै सेलाएको छैन । नेइमारको घाइते समस्याले ब्राजिललाई पनि अफ्ठेरो बनाई रहेको छ ।

खुल्यो अल्ट्रालाईट उडान

  २६ कार्तिक, २०७७, कास्की - पोखरामा लामो समयसम्म  ठप्प रहेको अल्ट्रालाईट उडान आज देखि पुनः शुरू भएको छ । नेपालमा कोरोना भाइरसको संक्रमण बढेसंगै अल्....

विद्युत प्राधिकरणको निर्देशकमा हितेन्द्रदेव शाक्य नियुक्त

भरोसा सम्बाददाता, २४ कात्तिक, काठमाडौं । ऊर्जा मन्त्रालयले हितेन्द्रदेव शाक्यलाई नेपाल विद्युत प्राधिकरणको निमित्त कार्यकारी निर्देशकमा नियुक्त गर....

घरमै बसेका कोरोना संक्रमितलाई ‘साइलेन्ट निमोनिया’ को खतरा

२४ कात्तिक, काठमाडौं । टेकुस्थित शुक्रराज ट्रपिकल तथा सरुवा रोग अस्पतालमा अहिलेसम्म ६ सय ३० जना कोभिड–१९ संक्रमित भर्ना भए । उनीहरुमध्ये २ सय ४४ जनाला....

View all

सीमा अतिक्रमणको विरोधमा हस्ताक्षर सङ्कलन कार्यक्रम

दमौली, २८ कात्तिकः नेपाल विद्यार्थी सङ्घ तनहुँले कालापानी, लिपुलेक र लिम्पियाधुरालगायतका सीमा अतिक्रमणको विरोधमा बिहीबार दमौलीमा गरेको हस्ताक....

देउवाले फेरि थपे मन्त्री: राजनीति मुठभेडतर्फ जाने आशंका

काठमाडौं, २८ असोज । शीर्ष नेतासहित निर्वाचन आयोगमा ‘आचारसंहिता’ पालना गर्ने लिखित प्रतिबद्धता जनाएको तीन घन्टा नबित्दै प्रधानमन्त्री शेरबहादुर दे....

कांग्रेसका सांसदद्वारा बैठकमा कुर्सी तोडफोड, नेकपाका नेताहरु पार्टी निर्णय विपरीत मतदान गर्ने

भरोसा संवाददाता, बुटवल, १९ असोज । असोज १६ गते प्रदेश ५ को राजधानी दाङ र प्रदेशको नाम लुम्बिनी प्रदेश राखिने प्रस्ताव आएसगै विरोधका स्वर सुनिन थाल्यो । प....

विद्युत प्राधिकरणको निर्देशकमा हितेन्द्रदेव शाक्य नियुक्त

भरोसा सम्बाददाता, २४ कात्तिक, काठमाडौं । ऊर्जा मन्त्रालयले हितेन्द्रदेव शाक्यलाई नेपाल विद्युत प्राधिकरणको निमित्त कार्यकारी निर्देशकमा नियुक्त गर....

यसपालीको राष्ट्रिय जनगणनामा ६० हजारले अस्थायी रोजगारी पाउने

भरोसा सम्बाददाता, काठमाडौं, कात्तिक १७, २०७७। दस/दस  वर्षको अन्तरालमा हुने राष्ट्रिय जनगणना कार्यक्रमको तयारी  यस पटक पनि तीव्र रूपमा थालिएको छ । आगाम....

डाक्टर केसीको जीवन तलमाथि भए प्रधानमन्त्री शत प्रतिशत दोषी : गगन थापा

भरोसा संवाददाता, काठमाडाैं, १९ असाेज । प्रमुख प्रतिपक्षी नेपाली कांग्रेसका सांसद गगन थापाले डाक्टर गोविन्द केसीले राखेका माग पूरा गर्न प्रधानमन्त्र....

View all